MARMARA NAKLİYECİLER TERMİNALİ  (T3) GEBZE - TÜRKİYE
MARMARA TRANSPORT TERMINAL

KURUMSAL

 

TARİHÇE, KAPSAM VE FAALİYETLER

Marmara Nakliyeciler Terminali ve Akaryakıt Nakliye Turizm İnşaat San.Tic.Ltd.Şti.  2002 yılında Muhammed Akif KAYMAK tarafından KOCAELİ/Gebze ilçesinde kurulmuştur.

2003 yılında Gebze Belediye Başkanlığından Kirala-Yap-İşlet-Devret yöntemine göre ihale ile almış olduğu yaklaşık 60.000 m2 lik alan üzerine Marmara Bölgesi ve Türkiyenin, en büyük Nakliyeciler Terminali; ülke içindeki her noktaya nakliye hizmeti vermek üzere projelendirilen tesisi inşa eden firmamız aynı zamanda bölgede gelişi güzel faaliyet gösteren nakliye ve lojistik firmalarını da aynı çatı altında toplamıştır.

İşletme bünyesinde 128 adet nakliye ve lojistik firmasının yanı sıra Lokanta, Kafeterya, Kuaför Salonu, Market, Mescit, Banyo v.s. gibi ihtiyaca yönelik dizayn edilen terminalimiz, Türkiye sanayisinin gözbebeği konumundaki Gebze ve havalisindeki sanayici, nakliyeci ve kamyoncu esnafını bir araya getirmiş, hizmetin en üst seviyeye çıkarılmasına yönelik, güvenlik, sağlık, eğitim, denetim, banka v.s. konularında ilave yatırım yapmaktan kaçınmamıştır. Nakliyecilikte belli bir standarda ulaşılması, trafik ve yol güvenliği konularında sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi için AR-GE çalışmalarının yanında üniversitelerin taşımacılık ve ulaştırma ana bilim dalları ve uzman STK kuruluşlar ile ortak çalışmalar sürdürülmektedir. Bu yatırımlar ve çalışmalar sonucunda da T.C.Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğünden 03 Şubat 2009 tarihinde alınmış olduğu T3 Yetki Belgesi ile taşımacılık sektörüne yeni ufuklar açmıştır. Ticari boyutu ile birlikte kamu hizmeti veren Türkiye'ye örnek bir kuruluştur.

Ayrıca şirketimiz Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında bölgemizde Doğal afet, Deprem, Yangın v.s. meydana gelmesi durumunda müdahale etmek ve hizmet vermek amacıyla işletmemizin talep ve isteği doğrultusunda Kocaeli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yetkililerinin 8-9 Mart 2011 Tarihinde, ilgili şirket personelimize nazarî ve tatbikî eğitim verdirilmiş olup, meydana gelebilecek tehlikeli ve acil durumlar karşısında kamu görevlilerine yardım etmek amacıyla her türlü araç, alet, edavat ve teçhiz edilmiş eğitimli personel ile hizmet vermeye hazırdır.